Leden 2021

Květiny jako přírodní léčitelky

Proč ženy tolik milují květiny, dokážou k nim nekonečné minuty čichat, pečují o ně, a proč muže rozněžní výhled do zeleně a mají najednou pocit, že jsou plni síly a udatnosti? Je to prosté, květiny nejsou jen ozdobami bytů a zahrad, dobře zvolené nás léčí a dodávají nám energii, kterou tolik potřebujeme. Silně působí na naši psychiku, a když už je nám doopravdy zle, rozvinou svou omamnou vůni a utiší naši mysl. Efekt působí stejně, jako když se nám otře o nohu náš pes, když cítíme smutek na duši. Navíc květiny pomáhají i našemu srdci, snad proto je pro mnohé ženy kytice srdeční záležitostí.

Uvolnit napětí je snadné

  Známe to téměř všichni. Stres v práci, rychle něco nakoupit a udělat večeři. Zastavit se na deset minut je pro mnohé neskutečný úkol. Naše tělo ale není bezchybný stroj, má jemnou a citlivou mechaniku, která potřebuje „promazat“. Máme-li doma květiny, s relaxací nám pomohou. Díky nim se v nás uvolní napětí a budeme ve větší psychické pohodě. Květina uklidňuje a může nám dokonce posloužit jako posluchač. Na chvíli se zastavit už ale musíme sami.

Terapie při depresích

  Rozvíjení schopnosti pociťovat toky energií je významným aspektem pro rozvoj naší psychiky a duševní pohody, pomáhá nám v rozšiřování pohledu na tento svět, otevírá nám nové obzory. Pociťovat tok energie, a následně s ním pracovat znamená harmonizovat energie v nás, odstraňovat energetické bloky, které vytváří naše pocity štěstí či sklíčenosti, nemoci fyzické i duševní. Rozvoj energií v sobě vždy nese pozitivní vyzařování těla, prohlubuje sebedůvěru a vytváří harmonii, která je potřebná nejen pro vás, ale pro celý domov a rodinu, se kterou žijete. Energie dokáže obnovovat sílu, která z vás vyprchala a naopak harmonizovat disharmonii. Obnovená harmonie těla pak sebou nese i léčbu mnoha nemocí, které z větší části vznikají díky našim psychickým blokům. Svůj život bychom měli žít v harmonii s přírodou, neprotivit se jejím zákonitostem a využít její přírodní síly ve svůj prospěch. Květiny je možné využít k léčení emočních bloků u dětí i dospělých. Lze je i využít jako součást terapie při depresích. Vždyť přece i květina může být důvodem toho, aby nemocný ráno vstal a začal o ni pečovat. Ona potřebnost je totiž základem celé harmonie duše.

Ochutnejte pampelišku!

Máte pocit, že pampeliška není zrovna to nejchutnější, co si chcete vložit do pusy? Nejchutnější možná ne, zato vám ale může hodně pomoci, stejně jako například sedmikráska nebo maceška. Když dojde k zahřátí chlorofylu, začne se rozkládat. Poté se uvolňuje hořčík, který se váže na vodík. Tělo tak získá okamžitě stopový prvek ve formě, který dovede využít. Můžete si tak zvýšit imunitu i zničit viry a bakterie. Větší dávky chlorofylu dodávají energii svalovým buňkám a vaše srdce bude bít opět jako zvon.

Lichý nebo sudý počet?

  Pakliže chcete někoho obdarovat, květina je nejlepší volbou. Někdo sáhne po stále zelené květině v květináči, jiný dá přednost květinám řezaným. Pamatujte, že živým lidem se dává jako dárek vždy lichý počet květů. Bílé květy pak bychom měli dávat pouze nezadaným lidem.