Únor 2021

Věštba lásky

  Snad nejvíce ze všeho se věští o lásce a o vztazích. Lidé mají tendence utápět se v tom, jestli jim vztah vyjde, případně proč nevyšel. Každý chce zažít opravdovou lásku, otázkou je, co ta opravdová láska je.  Když potkáme muže nebo ženu, při jejichž kontaktu se nám rozbuší srdce, nebo když si po čase můžeme věřit a spolehnout se na sebe?

  Když poznáme někoho nového, rozbuší se nám srdce, ale o lásku se ještě nejedná. Je to pouze zamilovanost a hormony v našem těle začnou dělat divy. Přesolíme polévku, klepneme se kladivem, neustále máme na tváři výraz štěstí a blaha. To vše je v pořádku. Teď ale záleží také na tom, zda stejné city opětuje i polovička, která se stala středobodem našeho zájmu. Pokud ano, můžeme se radovat. Začíná totiž běh na dlouhou trať, nebo spíše běh k lásce samotné.

  Ujdeme-li takovou cestu bez úhony, dopracujeme se k tomu, že začneme tomu druhému důvěřovat, naučíme se dělat kompromisy, chceme společné dítě, které by vztah zpečetilo. V této fázi už většinou víme, že muž či žena je tím pravým protějškem. Už nám sice nebuší srdce tolik, jako na začátku, cit přejde v něco, co tam máme pořád a s čím se naučíme rychle žít. A chceme-li věštbu na náš vztah, určitě se budeme těšit na krásný výsledek. Nechte se věštbou překvapit, pěkné věci se totiž říkají daleko lépe, než ty špatné.